День відкритих дверей
—————————————————————————————————————————-
Микола Томенко: освітня «рехформа» – як шоу від невігласів під час війни
https://nubip.edu.ua/node/136415
———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————
У цей день висловлюємо сердечну вдячність за вашу працю, самовідданість, високий професіоналізм, життєву мудрість, знання, чуйність і сердечне тепло, які ви щедро віддаєте нашій молоді.
Бажаємо вам міцного здоров’я, мужності, мирного неба та злагоди!
З повагою,
Голова Профспілки будівельників України
Василь АНДРЕЄВ
З повагою,
ПРОФЕСІЙНА СПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ БУДІВНИЦТВА І
ПРОМИСЛОВОСТІ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ УКРАЇНИ
ПРОФБУД_Шановні освітяни! Привітання
______________________________________________________________________________________________________________________________________
У бою з російськими окупантами у Пущі Водиці, захищаючи країну, загинув офіцер, народний депутат України VIII скликання від ВО “Свобода”, Голова ради Громадської організації «Всеукраїнська асоціація працівників фахової передвищої освіти» – Олександр Марченко.
Олександр Олександрович – людина непохитних переконань, який боровся за наше вільне і світле майбутнє у благословенній Богом, незалежній, соборній Україні! Це непоправна втрата для освітян закладів фахової передвищої освіти, оскільки Олександр Марченко був один з тих депутатів, який всіляко підтримував та відстоював інтереси коледжів і технікумів у визначенні їх статусу в системі освіти.
Нас захищають найкращі, найсміливіші та найсильніші!
Безмежна шана, вічна і світла пам‘ять ГЕРОЮ!
Розділяємо всім серцем біль непоправної втрати та підтримуємо у годину скорботи рідних та близьких.
Слава Україні!
Героям слава!
09 вересня 2020 року Президент України Володимир Зеленський та т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет в межах робочої поїздки по Хмельницькій області відвідали Хмельницький політехнічний коледж Національного університету «Львівська політехніка», який є державним закладом фахової передвищої освіти.
Міністерство повністю підтримує розвиток фахової передвищої освіти, а наше головне завдання – підготувати конкурентоспроможного фахівця, який буде впливати на розвиток України. На цьому наголосив Сергій Шкарлет.
Під час візиту Президенту та членам делегації презентовано удосконалення комп’ютерних систем коледжу, що дає змогу будувати будь-який процес господарювання з допомогою автоматизованої системи управління. Також студенти показали 3D-принтер, який може створювати складні механізми за один раз.
Окрім того, студенти продемонстрували тренажер для вдосконалення навичок практичного керування легковиком. Аналоги коштують 200 тис грн, а цей обійшовся лише в 16 тис грн, похвалився студент-розробник.
“Потужна матеріально-технічна база дає можливість готувати спеціалістів на рівні сучасних вимог. Якісними показниками роботи коледжу є високі досягнення на предметних олімпіадах, підписані договори про партнерство з світовими лідерами галузей – «SOLIDWORKS», співпраця з американськими ІТ-компаніями”, – зазначив директор коледжу.
Шановні колеги, рівняймось на передових та залучаймо інформаційні потоки для надання престижності та привабливості фаховій передвищій освіті.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
23 липня 2020 року відбулась нарада за участю заступника міністра освіти і науки України Андрія Вітренка. На нараді були присутні – Члени ради та правління Асоціації, ректори університетів – Станіслав Ніколаєнко та Петро Куліков, а також керівники технікумів і коледжів міста Києва.
На порядок денний були винесені питання:
- створення департаменту в МОН при вищій освіті.
- неприпустимість об’єднання фахової передвищої освіти та професійно-технічної;
- забезпечення ступеневої освіти для випускників коледжів, якщо ЗНО при прийомі в університети випускників ЗФПО, то лише – з фахової підготовки;
- проведення додаткового набору на основі базової загальної середньої освіти;
- мотивування бізнесу до співпраці шляхом запровадження пільг з оподаткування.
За результатами наради Андрію Вітренко було вручено листи з озвученими проблемами та шляхами їх вирішення.
___________________________________________________________________________________________________________________________________________
27 лютого 2020р. Тема дня. Реформа фахової передвищої освіти. Що чекає технікуми і коледжі України.
Інтерв”ю заступника Голови Ради Асоціації – Гриценка В. П. та керівників технікумів і коледжів
Сумської області на Сумському обласному телебаченню
26.02.2020
26 лютого 2020 року під егідою Федерації професійних спілок України в місті Києві відбулось пікетування під стінами будівель Державних органів влади
___________________________________________
05.12.2019
05 грудня 2019 року відбулась Всеукраїнська конференція представників технікумів і коледжів України «Імплементація Закону України «Про фахову передвищу освіту». У Конференції взяли участь Народний депутат України – Лабазюк С.П., державний експерт з фахової передвищої освіти – Шикова О.М., керівник лабораторії науково-методичного супроводу підготовки фахівців у коледжах та технікумах НАПНУ – Каленський А.А., члени ради та правління Асоціації, а також делегати від технікумів та коледжів з місцевих осередків Асоціації.
На Конференції представники освітянських громад висловили своє занепокоєння ситуацією в системі освіти України.
Верховною Радою України приймаються Закони, що стосуються освітянської галузі (зокрема проекти Законів України зареєстровані за №2260, 2299), які містять серйозні зміни та нововведення для системи освіти України, а також потребують суттєвого доопрацювання та прийняття в пакеті додаткових законодавчих актів. Зазначені законопроекти не пройшли належного громадського обговорення і несуть в собі загрозу руйнування системи освіти в цілому. Також 29.09.2019 р. Постановою КМУ №849 затверджена Програма діяльності Кабінету Міністрів України та схвалена Верховною Радою України 04.10.2019 р., в якій фахова передвища освіта позиціонується з професійно-технічною освітою в одній ланці – професійна освіта, що є прямим порушенням Закону України «Про освіту», в якому система освіти в технікумах і коледжах зазначена, як окремий складник – фахова передвища освіта та окремого Закону України «Про фахову передвищу освіту».
За підсумками обговорення учасники Конференції одноголосно прийняли Резолюцію , яка була надіслана адресатам.
РЕЗОЛЮЦІЯ учасників Всеукраїнської Конференції представників технікумів і коледжів
15.11.2019
УВАГА! ПІДТРИМУЄМО ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ
НА САЙТІ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Шановні колеги!
Зміни до законодавства запропоновані Народними депутатами України та урядові ініціативи, що стосуються освіти, і які грубо порушують основоположні принципи Конституції України, викликали бурхливу реакцію у суспільстві.
На сайті Президента України зареєстрована електронна петиція за №22/077440-еп «Не допустити скасування доплат і надбавок педагогам, викладчам вищих навчальних закладів та стипендій студентам».
Не будьмо байдужими! Підтримуємо петицію!
07.11.2019
7 листопада 2019 року відбулась зустріч Голови Правління Асоціації Валерія Булгакова, Голови спілки Рад директорів Анатолія Похресника, представника Секретаріату Асоціації Анатолія Матвієнка та Ради студентського самоврядування Київського коледжу будівництва, архітектури та дизайну з українським політиком, народним депутатом України IV-VIII скликань, кандидатом історичних наук, доктором політичних наук, людиною, яка переймається проблемами освітянської галузі Миколою Томенко.
______________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________
_______________________________________________
Київський транспортно-технологічний коледж Державного університету інфраструктури та технологій бореться за вихід із структури університету.
Після тривалої переписки та чисельних звернень від студентів коледжу та трудового колективу до адміністрації Державного університету інфраструктури та технологій та керівництва Міністерства освіти і науки України громада коледжу вимушена була звернутися до Голови Ради Громадської організації «Всеукраїнська асоціація працівників вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації», народного депутат України Олександра Марченка з проханням втрутитись особисто в ситуацію, що склалась.
Після звернення Марченка О.О. до керівництва Міністерства освіти і науки України 26.11.2018 року в МОНі відбулася узгоджувальна нарада з питання звернення трудового колективу та студентства Київського транспортно-технологічного коледжу щодо від’єднання його від Державного університету інфраструктури та технологій за присутності голови Всеукраїнської асоціації працівників вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, народного депутата України Марченка О.О., заступника міністра освіти Рашкевича Ю.М., в.о. директора департаменту вищої освіти Кретович С.С., а також фахівців планово-економічного та юридичного департаментів МОНу та фахівців МОНу з майнових питань. Були присутні представники Державного університету інфраструктури та технологій та представники Київського транспортно-технологічного коледжу на чолі з директором Величком І.О.
У своїй промові окреслив ситуацію і закликав підтримати справедливе бажання трудового колективу КТТК від’єднатися народний депутат Марченко О.О., після чого на підтримку бажання КТТК виступила переважна більшість учасників наради, окрім представників ДУІТу.
Під час обговорення було прийняте рішення продовжити вивчення цього питання, але більшість присутніх схиляється до думки, що треба задовольнити прохання трудового колективу КТТК про від’єднання його від ДУІТу. Також була прийнята така теза, що з цим питанням не можна затягувати, а вирішувати його необхідно терміново. Всі присутні з цим погодились.
Було визнано, що причини звільнення директора КТТК та його заступника в один день не є обґрунтованими, а є надуманими та є лише методом помсти за спроби коледжу набути самостійності. Керівництву ДУІТу запропоновано розглянути ситуацію, що склалася навколо необґрунтованого звільнення адміністрації КТТК та зробити спробу виправити її.
Весь час проведення наради під стінами МОНу стояли студенти та викладачі КТТК, що після занять прийшли підтримати своїх делегатів – учасників наради.
Лист-звернення до Народного депутата України Марченка О.О. Лист-звернення
________________________________________________
Прошу слова
Освітня ланка, обійтися без якої просто не можна
Дмитро ГАЛАТ,
директор Черкаського політехнічного технікуму для «Урядового кур’єра»
На жаль, нині в освітній галузі й далі триває намагання розмити межі рівнів освіти. Дехто з чиновників хибно бачить, аби у майбутньому злилося все разом — професійно-технічна освіта, де готується кваліфікований робітник, і навчання в технікумах і коледжах. Така собі сублімація по-чиновницьки. Але між профтехосвітою і вищою освітою неодмінно має бути ще одна ланка. Зараз її хочуть назвати фаховою передвищою освітою. Якщо станеться саме так, що технікуми й коледжі опиняться не в системі вищої освіти і випускники матимуть приблизно такий же рівень, як і кваліфікований робітник (що його готують ПТУ), існування технікумів й коледжів втрачає сенс.
Або інший перекос, пропонований деякими реформаторами: нехай, мовляв, ПТУ готують молодших спеціалістів. Але це точно не той рівень, який сьогодні мають технікуми й коледжі. Рівень випускника технікуму давно відшліфований і апробований у світі — це має бути базова природничо-наукова підготовка. Нам імпонує система дворічного американського коледжу, яку вивчає і наше міністерство. Після американського коледжу є два напрямки: або базова більш поглиблена підготовка з фундаментальних дисциплін — і це вже продовження навчання для здобуття рівня бакалавра. Інші випускники такого коледжу йдуть на виробництво. Підготовка в цих коледжах має більш прикладний характер і професійне спрямування — щоб люди могли якісно працювати. У нас же при одній із запропонованих систем реформування випускник ПТУ може йти й відразу вчитися на бакалавра. Тобто ланка технікумів і коледжів, за хибним розумінням ідеологів таких змін, виявляється «непотрібною».
А запитаймо у виробничників: кого вони хочуть брати до себе на роботу? Саме випускників технікумів і коледжів. Причина проста — кваліфікованому робітнику (випускнику ПТУ) мало тієї підготовки, що передбачена на сьогоднішній день. Роботодавець хоче, аби молодий фахівець уже міг не просто виконувати поставлене завдання, а й щось спроектувати, зробити розрахунки, аби забезпечити його втілення.
Фахівці б’ють на сполох: освітній простір усе більше розривається, адже немає чітких критеріїв — що має являти собою той чи інший фахівець: випускник ПТУ, технікуму, вишу… Вводяться не до кінця прозорі рейтинги навчальних закладів, змагання, які інколи зводяться до того, хто кого перехитрить. А вслід за цим починає кульгати фінансування. То ланку технікумів і коледжів передають у структуру університетів, і фінансування йде з держбюджету. Якщо ж заклад самостійний — фінансування з обласного бюджету. Відповідно й замовлення різні: першим — державне, другим — регіональне. Але в регіонах є такі спеціальності, що сьогодні потрібні в цьому регіоні, а завтра — будуть затребувані в іншій області. Однак будь-який чиновник обласного рівня вам скаже: готувати професії на перспективу — бракує коштів. На перший план чиновники ставлять жорстку економію, скорочення витрат, а не розвиток, не турботу про підготовку тих фахівців, які вже завтра мають піднімати економіку держави. Мірилом, кажуть чиновники від освіти, є ЗНО. Але таке оцінювання — далеко не панацея. Переконаний, що в студента, яким він на сьогодні є, потрібно вкладати по-максимуму. Для того, щоб із нього, не зовсім підготовленого в школі чи ПТУ, зробити якісного фахівця. Якщо ми вкладемо в нього знання, то, вживаючи спортивну термінологію, чи буде він у першій збірній, чи в запасі, але його рівень дасть змогу принести користь і економіці того чи іншого регіону (бути затребуваним на ринку праці), і підприємству (зможе досягати поставлених завдань). Словом, такі випускники зможуть виконувати свої функції, головне, щоб у сфері освіти правила не економія, а турбота про майбутнє, націленість на розвиток. Дехто скаже, мовляв, все одно вони поїдуть в Польщу й Америку. А я вважаю, що поїдуть і ті, кого якісно вчили, і двієчники, різниця лише в тому, що, на відміну від якісних фахівців, дехто поїде мити унітази.
Освітянські громади технікумів і коледжів близько чотирьох місяців обговорювали законопроекти «Про фахову передвищу освіту», які зареєстровані у Верховній Раді України. Учасники останнього засідання «Всеукраїнської Асоціації працівників вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації» затвердили основні положення єдиного доопрацьованого законопроекту «Про фахову передвищу освіту», в якому використані сильні сторони та креативні ідеї обох зареєстрованих законопроектів. При цьому учасники засідання наполягають на принципових положеннях документа, що має позитивний висновок науково-юридичної експертизи: фінансування фахової передвищої освіти у державних закладах освіти необхідно здійснювати за рахунок державного бюджету (ст. 78 п. 7 Закону України «Про освіту»); на підготовку здобувачів фахової передвищої освіти у державних закладах освіти передбачити державне замовлення.
________________________________________________________________________________
Шановні Голови Рад директорів, керівники закладів освіти,
викладачі та студенти
технікумів і коледжів України!
03 жовтня 2018 року відбудеться засідання в Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти, де буде розглядатись питання щодо фінансування технікумів і коледжів, які входять до складу Університетів, а також технікумів і коледжів, які є окремими юридичними особами.
Комітет ВРУ з питань науки і освіти схильний до того, щоб залишити вищезазначені технікуми та коледжі на фінансуванні за рахунок державного бюджету. Необхідна наша підтримка та наш голос.
ТЕРМІНОВО! Підтримайте електронні петиції «Про фінансування технікумів і коледжів», які зареєстровані на сайтах Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.
Потрібно ще 15 000 підписів, щоб нас почули урядовці.
______________________________________________________________________________
27.09.2018
Представники Асоціації під керівництвом Олександра Марченка, спільно з представниками Громадської організації «Спілка освітян України» у складі української делегації взяли участь у Міжнародному форумі «Освіта без кордонів», який відбувся 24 – 27 вересня 2018 року в місті Руставі (Грузія).
Міжнародний форум відбувся в Грузино-Українському Інституті соціальних відносин, ректором якого є Голова союзу педагогів Грузії ім. Якоба Гогебашвілі, професор Гарі Чапідзе. Під час форуму українська делегація ознайомилась з моделлю закладу освіти в Грузії, до складу якого входять – дитячий садок, загальноосвітня школа, коледж з бакалавратом.
Під час роботи форуму Олександр Марченко разом з делегацією взяв участь у відкритті музею Союзу педагогів Грузії ім. Якоба Гогебашвілі та передав до експонатів музею подарунки від української сторони.
В межах форуму грузинський науковець Нодар Басиладзе презентував свою наукову роботу за темою «Принципи виховання в педагогічній системі В.А.Сухомлинського», а також відбувся круглий стіл «Чи може освіта змінити суспільство».
____________________________________
12.09.2018
12 вересня 2018 року під головуванням Марченка Олександра Олександровича відбулося перше у цьому навчальному році засідання членів Ради та членів Правління.
На засіданні розглянули та затвердили План роботи Асоціації на 2018-2019 навчальний рік, розробили заходи щодо прискорення прийняття Закону «Про фахову передвищу освіту» та інших законодавчих актів щодо фінансування технікумів та коледжів, а також розглянули проекти «Умов прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2019 році» та «Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2019 році».
На засіданні Асоціації була присутня представник консульського відділу посольства США в Україні Віра Терновська, яка презентувала учасникам наради програму “Освіта США: навчальні заклади, уряд та бізнес”. З презенитацією можна ознайомитись за посиланням presentation on colleges
____________________________________
10.09.2018
Олександр Марченко зареєстрував у Верховній Раді України доопрацьований законопроект “Про фахову передвищу освіту”, який підтримали 260 Народних депутатів України.
З текстом законопроекту «Про фахову передвищу освіту» та прізвищами депутатів, які його підтримали можна ознайомитись за посиланням Законопроект “Про фахову передвищу освіту”,
___________________________________
08.06.2018
Головою Ради Асоціації, Народним депутатом України Марченком О.О. зареєстровано у Верховній Раді України законопроект «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», щодо фінансування технікумів та коледжів за рахунок державного бюджету, який підтримали своїми підписами 250 Народних депутатів України.
Законопроект «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» буде розглядатися у Верховній Раді України в пакеті з законопроектом «Про фахову передвищу освіту».
Громадська організація “Всеукраїнська асоціація працівників вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації” дякує Народним депутатам України, які підтримали підписами законопроект щодо фінансування технікумів та коледжів.
_________________________________________________
28-30.05.2018
28 – 30 травня 2018 р. у м. Львів відбулось об’єднане засідання Всеукраїнської спілки обласних рад директорів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації та Громадської організації «Всеукраїнська асоціація працівників вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації» за участю Народного депутата України, Голови підкомітету з питань позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та освіти дорослих Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Констанкевич І.М., народного депутата України Юринець О.В., представників Міністерства освіти і науки України – Державних експертів директорату вищої освіти та освіти дорослих Шикової О.М. (фахова передвища освіта) та Чабали К.Г. (планування та комунікації), помічників депутатів, представників Львівського обласного управління освіти, голів обласних рад директорів України, членів ради та правління Асоціації, директорів закладів освіти Львівської області.
На засіданні обговорювались питання прийняття Закону України «Про фахову передвищу освіту», фінансування закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації, аналіз проведення Державної підсумкової атестації у формі Зовнішнього незалежного оцінювання, особливості вступної кампанії 2018 року та інші нагальні питання.
Учасники наради ознайомились з культурною спадщиною Західної України, досвідом та надбанням освітянських громад технікумів, коледжів і прирівняних до них училищ регіону за період реформування освітньої галузі.
_______________________________________________________________
23.05.2018
№93 (6848) від 23.05.2018___________________________________________________________
16.05.2018
16 травня 2018 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти «Про стан законодавчого забезпечення функціонування та розвитку закладів фахової передвищої освіти (що за установчими документами мають статус вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації)».
В засіданні взяли участь Міністр освіти і науки України Гриневич Л.М., Голова Комітету Співаковський О.В. та Голова підкомітету з питань фахової передвищої освіти та освіти дорослих Констанкевич І.М., Народні депутати.
Асоціацією на засідання комітету було запрошено близько 79 представників технікумів, коледжів та прирівняних до них училищ. Від представників Асоціації до слова були запрошені – Голова ради Асоціації Народний депутат Марченко О.О., Голова правління Асоціації Булгаков В.А., член ради Асоціації, представник роботодавців Гулий В.А. та депутат Вінницької міської ради Парвадов О.О.
Всі учасники наради відзначили, що стан законодавчого забезпечення функціонування технікумів, коледжів та прирівняних до них училищ характеризується високою напруженістю та потребує негайного нормативно-правового врегулювання.
_________________________________________________
16.05.2018
16 травня 2018 року в Міністерстві освіти і науки України відбулось засідання робочої групи з розробки законопроекту «Про фахову передвищу освіту». На засіданні Генеральний директор Директорату вищої освіти і освіти дорослих Шаров О.І. презентував законопроект розроблений Міністерством та зареєстрований Народним депутатом Кременем Т.Д. за номером 8321-1.
На засіданні відбулась дискусія щодо принципових розбіжностей між законопроектами розробленими Громадською організацією «Всеукраїнська асоціація працівників вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації» і зареєстрованого Головою ради Асоціації, Народним депутатом Марченком О.О. за номером 8321 та законопроектом розробленим МОН та зареєстрований Народним депутатом Кременем Т.Д. за номером 8321-1.
Члени робочої групи дійшли згоди спільно продовжити роботу над Законом України «Про фахову передвищу освіту», використавши сильні сторони та креативні ідеї обох законопроектів.
_________________________________________________________________________________________________________
10.05.2018
10 травня 2018 року відбулись збори місцевого осередку на базі Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ Громадської організації “ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ПРАЦІВНИКІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ I-II РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ” за участю голови асоціації, народного депутата України Марченка Олександра Олександровича. Змістовне обговорення щодо розгляду та прийняття проекту Закону України №8321 «Про фахову передвищу освіту».
___________________________________________________________________________________________________________
16 травня 2018 року планується проведення розширеного засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, на якому будуть розглядатися питання виключно функціонування технікумів та коледжів, а саме стан законодавчого забезпечення функціонування та розвитку технікумів і коледжів (що за установчими документами мають статус вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації).
Вищезазначене засідання проводиться за ініціативи Ради та Правління Асоціації з метою аналізу результатів законодавчої зміни джерел фінансування коледжів, технікумів та прирівняних до них училищ, а також для оцінювання і запобігання ризиків, що можуть загрожувати в подальшому функціонуванню наших закладів освіти.
_________________________________________________
30.03.2018
30 березня 2018 року голова ради Асоціації Марченко О.О. взяв участь у V Регіональній науково-методичній конференції «Сучасні педагогічні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців у коледжах і технікумах: досвід, проблеми, перспективи», яка відбулась на базі Вінницького технічного коледжу.
На конференції обговорювались актуальні методичні проблеми коледжів і технікумів, фінансування навчальних закладів та прикладні аспекти впровадження сучасних інформаційних технологій та інноваційних методик навчання.
Також в конференції взяли участь члени робочої групи МОН від Всеукраїнської Асоціації працівників вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації по розробці проекту Закону України «Про фахову передвищу освіту» та відбулось громадське обговорення з представниками навчальних закладів Вінницької області основних понять та положень проекту Закону України «Про фахову передвищу освіту».
___________________________________________________
27-29.03.2018
27 – 29 березня 2018 року у місті Львові на базі Технологічного коледжу НЛТУ України відбулось засідання робочої групи Асоціації з підготовки проекту Закону України «Про фахову передвищу освіту».
У роботі засідання взяли участь заступник голови правління Асоціації, голова Львівської обласної ради директорів, голова Львівського осередку Асоціації Дадак Р.М., заступник голови правління Асоціації, голова Тернопільської обласної ради директорів, голова Тернопільського осередку Асоціації Калушка В.М., голова осередку Кіровоградської області Сторожук М.В., члени ради Асоціації та члени робочої групи, представники медичних, педагогічних, технічних та економічних закладів освіти.
Учасники засідання проаналізували пропозиції до законопроекту подані Міністерством освіти і науки України, відпрацювали основні поняття та положення законопроекту та прийняли одноголосне рішення залучити до обговорення основних понять та положень законопроекту юридичні служби та широкі кола представників технікумів, коледжів та прирівняних до них училищ.
__________________________________________________
22.03.2018
22 березня 2018 року відбулось позачергове розширене засідання членів Асоціації, на якому було розглянуто основні поняття та положення законопроекту «Про фахову передвищу освіту», зокрема питання кваліфікації випускників фахової передвищої освіти, назви закладів освіти, структуру закладів освіти та інші ключові питання спеціального Закону.
Учасники наради розглянули інформацію щодо видатків для забезпечення функціонування технікумів та коледжів, що мають статус юридичних осіб та структурних підрозділів ВНЗ ІІІ-ІV р.а., яку Голови місцевих осередків надали по кожному закладу освіти окремо на розширене засідання.
Також на нараді розглянули та обговорили інструктивні документи Міністерства освіти і науки України. Зокрема, Наказ МОН №47 від 17.01.2018 року «Про внесення змін до наказу МОН №1224 від 22.08.2017 року» (щодо внесення змін в Положення про державну підсумкову атестацію студентів, які здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста з одночасним завершенням здобуття повної загальної освіти) та лист МОН №1/9-154 від 16.03.2018 року «Щодо навчальних планів підготовки молодших спеціалістів».
За результатами обговорення вищезазначених інструктивних документів було прийнято рішення звернутися до Міністерства освіти і науки України за роз’ясненням.
__ _________________________________________________
08.03.2018
_______________________________________________________________________________________________________________
22.02.2018
Точка зору директора Черкаського політехнічного технікуму Д. Галата та начальника управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації
В. Данилевського https://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/koledzhi-j-tehnikumi-na-porozi-zmin/
_______________________________________________________________________________________________________________
20.02.2018
20 лютого 2018 року відбулось розширене засідання членів ради та членів правління Асоціації, в засіданні взяли участь голови місцевих осередків Асоціації, голови обласних рад директорів та керівники технікумів та коледжів міста Києва.
Учасники наради обговорили та затвердили структуру проекту Закону України «Про фахову передвищу освіту» і ухвалили його основні положення (із структурою можна ознайомитись у розділі «Діяльність»).
На засіданні прийнято рішення провести Всеукраїнський форум «Нові орієнтири розвитку фахової пердвищої освіти», на якому обговорити питання законодавства та розробки стандартів фахової передвищої освіти та професійних стандартів.
Крім цього керівники закладів освіти обговорили питання фінансування технікумів та коледжів, порушили питання державного та регіонального замовлення на 2018 рік, а також умови акредитації та можливість впровадження дуальної форми здобуття фахової передвищої освіти.